Púpavy

Autor: Stanislava Mrázová | 5.9.2012 o 15:16 | (upravené 5.9.2012 o 15:44) Karma článku: 28,01 | Prečítané:  3533x

,, Pani. Prosím, išiel som do Terna a chýba mi do nákupu päť centov. Nemohli by ste?" A keďže nedopovedal, tak som pri dverách vchodu do škôlky na zem zložila papiere aj mobil, kľúče si dala do vrecka, z tašky od PC vybrala notebook a celkom dolu sa ligotali tri medené peniažky. Viem o nich, lebo do výplaty sú dva dni. /úsmev/

Človek by čakal, že ma ovalí po hlave, zoberie notebook aj mobil a utečie. Ale tak no - ten notebook nie je môj život, len tie fotky v ňom. Cheh. Usmiala som sa na neho - veď to nič nestojí.

Málokto mi tieto príhody verí. Snáď len tí, ktorí vtedy vidia. A tak som mu dala dve dvojcentovky a jednu centovku a rozlúčila sa s ním. Pri odchode vraví : ,, Ja som Jozef" a ja jemu ,, Ja som Stanka." Vraví: ,,Ďakujem. Vrátim."

Prebehol deň a pán, ktorému som požičala päť centov sa vrátil a klopká mi na okno kancelárie. Bolo to asi päť minút dozadu /ešte sa stále usmievam/. Otvorím okno a podáva mi päť centov, dva cukríky a tri púpavy. Vraj : ,, Ďakujem, nemal som vám za čo kúpiť kvetinku, tak som si bol v lekárni zobrať tieto cukríky a odtrhol vám tieto tri púpavy." /inak už skoro nikde nerastú, boli tak na sfúknutie/. Veľmi ma potešil a uistil v tom, v čo často prestávam veriť a to je práve to, že ľudia potrebujú niekomu veriť a potešiť svojho blížneho maličkosťami.

Milo sa usmial a vraví: ,,Som na invalidnom. Mám cez 60, nie som úchyl, nebojte sa.". To ma pobavilo ešte viac. A tak som si neodpustila drobnú prednášku:

,,Pane? Vedeli ste, že keď natrháte žlté púpavy a odídete na pár dní z domu, vo vázičke sa Vám premenia na takéto fúkacie? Ja som to minule zistila, keď mi ich deti natrhali a nikdy predtým ma to nenapadlo. Púpavy sú ako ľudia. Len starnú oveľa rýchlejšie. Keď som sa vrátila po 4och dňoch domov, nemali síce vodu, ale boli z nich malé afrohlavičky."

Poďakoval za novozískané informácie, za 5 centov a odkráčal na zastávku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?