Púpavy

Autor: Stanislava Mrázová | 5.9.2012 o 15:16 | (upravené 5.9.2012 o 15:44) Karma článku: 28,01 | Prečítané:  3533x

,, Pani. Prosím, išiel som do Terna a chýba mi do nákupu päť centov. Nemohli by ste?" A keďže nedopovedal, tak som pri dverách vchodu do škôlky na zem zložila papiere aj mobil, kľúče si dala do vrecka, z tašky od PC vybrala notebook a celkom dolu sa ligotali tri medené peniažky. Viem o nich, lebo do výplaty sú dva dni. /úsmev/

Človek by čakal, že ma ovalí po hlave, zoberie notebook aj mobil a utečie. Ale tak no - ten notebook nie je môj život, len tie fotky v ňom. Cheh. Usmiala som sa na neho - veď to nič nestojí.

Málokto mi tieto príhody verí. Snáď len tí, ktorí vtedy vidia. A tak som mu dala dve dvojcentovky a jednu centovku a rozlúčila sa s ním. Pri odchode vraví : ,, Ja som Jozef" a ja jemu ,, Ja som Stanka." Vraví: ,,Ďakujem. Vrátim."

Prebehol deň a pán, ktorému som požičala päť centov sa vrátil a klopká mi na okno kancelárie. Bolo to asi päť minút dozadu /ešte sa stále usmievam/. Otvorím okno a podáva mi päť centov, dva cukríky a tri púpavy. Vraj : ,, Ďakujem, nemal som vám za čo kúpiť kvetinku, tak som si bol v lekárni zobrať tieto cukríky a odtrhol vám tieto tri púpavy." /inak už skoro nikde nerastú, boli tak na sfúknutie/. Veľmi ma potešil a uistil v tom, v čo často prestávam veriť a to je práve to, že ľudia potrebujú niekomu veriť a potešiť svojho blížneho maličkosťami.

Milo sa usmial a vraví: ,,Som na invalidnom. Mám cez 60, nie som úchyl, nebojte sa.". To ma pobavilo ešte viac. A tak som si neodpustila drobnú prednášku:

,,Pane? Vedeli ste, že keď natrháte žlté púpavy a odídete na pár dní z domu, vo vázičke sa Vám premenia na takéto fúkacie? Ja som to minule zistila, keď mi ich deti natrhali a nikdy predtým ma to nenapadlo. Púpavy sú ako ľudia. Len starnú oveľa rýchlejšie. Keď som sa vrátila po 4och dňoch domov, nemali síce vodu, ale boli z nich malé afrohlavičky."

Poďakoval za novozískané informácie, za 5 centov a odkráčal na zastávku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

EKONOMIKA

Ficovi sa nepáčia ceny elektriny, zasiahol proti regulátorovi

Priemerná cena klesla podľa úradu v priemere o 4,3 percenta.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?