Všetko najlepšie mami

Autor: Stanislava Mrázová | 25.9.2012 o 12:22 | (upravené 25.9.2012 o 13:01) Karma článku: 9,99 | Prečítané:  552x

,,Mami? Kedy ma prestane bolieť bruško?" povedala, vraj keď si pán Sníček sadne na okennú rímsu a potom vlezie cez škáru dnu na čelo mojej postele, prinesie sen a ten odnesie bolesť bruška. ,,Mami? Kedy už príde domov, tak strašne mi chýba." Povedala ,,...láska bude bolieť niekedy ešte oveľa viac Stani. Je preč na dni a kilometre, nie na roky a veky. ,,Mami? Kedy už budú na svete?" povedala, že sa zdá, že za pár dní sa mi uľaví a baby budú so mnou na ceste domov. ,,Mami? Prečo som sa rozhodla byť s ním?" vravela, vraj preto, lebo mám vlastné rozhodnutia a nedám sa ovplyvniť inými, i keď ma chcú niekedy len chrániť. ,,Mami, čo sa to s ľuďmi deje?" povedala, že svet sa mení a môže sa stať, že už lepší nebude - že možno len...netreba prestať dúfať a snažiť sa ho zmeniť. ,,Mami? Prečo si ešte stále na tomto mieste? Presne tu - na mieste kde sa možno stratíš?" keby som vraj žila jej život, pochopila by som.

Dnes má moja mamina narodeniny. Písala som už o mamách veľa, ale o tej svojej len pár slov. Má totižto jednu čarovnú vlastnosť. Takmer nikto o nej samej -  jej vlastnými ústami nič nevie. Hádajú a vymýšľajú. Mamina však o sebe nehovorí aj vtedy keď o sebe hovorí. Čo to znamená? Málokto vie čo a prečo cíti - ako a prečo je v ten či onen deň tak krásna, či tak smutná. Len my a my sa kolegiálne tvárime, že vieme len toľko, koľko sa dá zniesť s úsmevom. Všetky mamy majú dobré aj zlé dni. Všetky mamy majú svoje tajomstvá pokrivené bolesťou. Všetky mamy tu boli, keď sme vraveli niečomu novému ,,áno" a niečomu starému ,,zbohom".

Puto medzi dcérami a ich maminami je vlastne cesta dláždená spoločnými chvíľami - smiechom, večernými babincami, hádkami cez pol bytu/domu, trieskaním dverí, osoplenými vreckovkami, prepotenými paplónmi, ogrcanými vankúšmi, znovu smiechom, objatiami, kritikou a chválou, objatiami a dobrým jedlom, preklínaním a chválou frajerov a otcov.

Každá však môžeme určite tvrdiť, že tá naša mamina je len jedna a nech s ňou bolo kedykoľvek akokoľvek, nech kázala a bránila alebo  prijala a pochopila, je tou prvou a najkrajšou bytosťou, ktorú sme zazreli po príchode na tento svet a zdieľali s ňou jedno telo.

MILUJME NAŠE MAMY, ZASLÚŽIA SI TO. JE TO TOTIŽTO JEDINÁ PLÁCA ZA ICH CELOŽIVOTNÚ PRÁCU - VÝCHOVU A LÁSKU. ,,VŠETKO NAJLEPŠIE MAMI."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?