Dáte si žuvačku?

Autor: Stanislava Mrázová | 11.10.2012 o 9:09 | (upravené 11.10.2012 o 13:24) Karma článku: 9,44 | Prečítané:  777x

Vybehla som z práce, že si idem kúpiť piť, sladkosť a žuvky - budem tu celý deň, tak nech som predzásobená. Keď som utekala späť, z prava vybehlo auto - že mimobratislavská značka, ja jedna noha na prechode - samozrejme a tak som cúvla dozadu. Pani to evidentne nazvládla - tú jednu moju nohu -tak cúvla aj ona, otvorila si okienko a začala kričať. Slušne a potom to gradovalo do hm hm hm - expresívnych výrazov až ,,samospúšťacím" spôsobom došlo k vulgarizmom. Inak nebola v práve, lebo chcela odbáčať do protismeru. Ale ja mám dnes od rána dobrú náladu a v hlave melódiu : ,, sosídž of lavrs, digidm,digidm...sosídž of lavrs..." - takže moja reakcia bola zodpovedajúca tejto pesničke - veselá.

Držala som v ruke žuvačky a v igelitke sa húpal ľadový čaj s croissantom. A mňa napadlo, že celkom milé aj vtipné by bolo, ponúknuť ju v tom amoku. A tak som podišla k nej, tak trochu uhýbajúc, aby mi jednu nešvihla a pýtam sa: ,, Dáte si žuvačku? Tieto drsne štípu." Zvyčajne nebývam takto ,,drzá" a bránim sa keď niekto šteká, ale dnes? Dnes nie...

Pani nevedela čo na to, zamračila sa, nasadla do auta rozhadzujúc rukami a tak som si dovolila ešte jej zaklopať na okienko. Na moje počudovanie bola schopná otvoriť - tak vravím: ,, Ja teda nechcem byť drzá, ale chceli ste odbočiť do protismeru, viete o tom? Ja len tak, že asi by ste mali búračku, keby ste tam niekomu vliezli. Zvyčajne bývam ja tá nepozorná, ale dnes nie... "

Znovu pootočila nesúhlasne hlavou - nechápala som síce prečo, ešte asi tik z toho amoku a tak jej vravím: ,, No veď ako chcete, majte sa..a nezabite sa dnes."

No, už včera mi pripadalo byť všetko trochu čudné - či lepšie povedané čudne zafarbené - keď som stretala ľudí a hŕstka z nich komunikovala horlivo sama so sebou o všetkom možnom. Vrcholom včerajšieho dopoludnia bol pán s termoskou plnou čaju s rumom či lepšie povedané rumu s čajom - s bradou pomaly po kolená, potácajúci sa pred jednou zo škôlok. Vravím mu: ,,Dobre vám je takto z rána. Čo dobré máte v tej termoske? " Zle artikulujúc odpovedá: ,,Je mi zima moja." A ja mu že: ,,Chápem." Mával mi pred tvárou a ponúkal - nech trošku krajšie vidím svet. A tak mu vravím : ,,Lákavá ponuka, ale som v práci." A on že: ,, Teraz nie. Hehe a určite ti je tiež zima. Na, daj si..." ponúkal. No mal pravdu, niesla som šanony na úrad, tam by mi určite závan rumu pod nosom ,,u najvyšších v obci" prešiel.

Nie úplne vtipné, ale pre moje oko komunikujúce s mysľou - na zdvihnutý kútik úst.

Toľko k navnímanému medzi ľudom :) .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?